A részvénypiac heti forgalma meghaladta a 38,85 milliárd forintot az előző heti kereskedésben elért 65,04 milliárd forint után, a vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom árfolyama erősödött, az OTP-részvényeké és a Richter-papíroké gyengült.
Az Equilor Befektetési Zrt. tőzsdei elemzésében rámutatott arra, hogy a hetet a szerda kivételével – amikor az OTP és a Mol árfolyama jelentősen emelkedett – kis negatív korrekciós hullámok jellemezték.
Értékelésük szerint továbbra sincs meg az átütő erő a magyar részvénypiacban. A Richter technikai képe aggasztó, a gyógyszeripari papír esetében további jelentős csökkenő hullámot sem lehet kizárni. Míg az OTP több hónapja egy 800 forintos kereskedési sávban mozog, amiből egyelőre nem tud kilépni, addig a Mol kilátásai pozitívak és a Magyar Telekom is óvatosan araszolgat felfelé – írták.
Az elemzés felidézi, hogy kedden a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az idei évre vonatkozó magyar bruttó hazai termék (GDP) növekedési előrejelzését 3,4 százalékról 3,8 százalékra javította, a 2019. évit pedig 2,8 százalékról 3 százalékra. Emellett optimisták a magyar munkaerőpiaci folyamatokkal kapcsolatban is, idén 3,8 százalékos, jövőre 3,5 százalékos munkanélküliségi rátával számolnak.
Szerdán a portfolio.hu Hitelezés 2018 című konferenciáján Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke ambiciózus terveket ismertetett. A jegybank szerint 2030-ra a GDP 160 százalékra emelkedhet a bankszektor mérlegfőösszege. A vállalati hitelek volumene a jelenlegi 17 százalékról 30 százalékra, a lakossági hitelek nagysága 15 százalékról 40 százalékra nőhet.
Az elnök kiemelte, hogy 1 százalékos hitelnövekedés 0,2-0,4 százalékos GDP-növekedést eredményez.
Hernádi Zsolt, akit a héten újabb öt évre a Mol igazgatóságának elnökévé választottak, az Inforádióban arról beszélt, hogy a Mol Oroszországban, Ománban és Pakisztánban keres felvásárlási célpontokat, amelyekkel ellensúlyozni tudná az INA esetleges eladásából származó eszközkiesést. Hozzátette,
az INA-ra továbbra is a Mol részeként tekintenek és készek beruházásokat végrehajtani, de ehhez a horvát kormánynak garantálnia kell a támogató üzleti környezetet.
Jövő héten elsősorban a jegybank keddi kamatdöntésére lesz érdemes figyelni, az Equilor Befektetési Zrt. várakozása szerint nem várható új bejelentés. A jegybanki döntéshozók továbbra is 2019 közepére várják az inflációs célszint fenntartható elérését, és a jelenlegi laza monetáris keretrendszert fenntartják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.