BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kedvező hangulat várható a BÉT-en

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Jó hangulatban indulhat a hét a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.

A pozitív hangulat az amerikai tőzsdék pénteki jelentős emelkedésének a hatása lesz – írta kommentárjában Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője.

A vezető részvények közül a Richterre érdemes figyelni, a vállalat éjfélkor teszi közzé első negyedéves jelentését.

Az OTP mozgását is izgalmasnak nevezte. A Magyar Telekomban továbbra sem vár érdemi mozgást, a Mol pedig enyhén emelkedhet – jelezte.

A Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe, a BUX 255,32 pontos, 0,68 százalékos emelkedéssel, 37 916,31 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt.

A Mol 88 forinttal, 2,97 százalékkal 2870 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 0,73 százalékkal 10 980 forintra erősödött, forgalmuk 3,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,50 forinttal, 0,11 százalékkal 453 forintra esett, forgalma 186,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,46 százalékkal 5360 forintra gyengült, a részvények forgalma 778,7 millió forintot ért el.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.