BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az online streamingüzletág és az oktatás húzhatja az OTT-One-t

„Idén biztosan kilépünk a T kategóriából, csak az a kérdés, hogy egy ugrással vagy két lépcsőben célozzuk meg a Prémium kategóriát” – mondta a Világgazdaságnak Kósa Gábor, az OTT-One főrészvényesének tulajdonosa.

Elégedettek vagyunk a tavalyi évvel, amikor az árbevétel csaknem 50 százalékkal növekedve, 1,7 milliárd forintra emelkedett, míg az adózott eredmény 215,5 millió forint lett, ami duplája az egy évvel korábbinak – mondta a Világgazdaságnak Kósa Gábor, aki az OTT-One fő részvényesének, az iSRV Zrt.-nek a tulajdonosa és a high-tech biztonságtechnikai üzletág vezetője.

Nem véletlen, hogy napirendre kerül a BÉT T kategóriájából való kilépés. Amint azt Kósa Gábor hangsúlyozta, a társaság határozott célja, hogy az idén szintet lépjenek. Minimális célkitűzés a Standard kategória, a tényleges cél pedig a Prémium kategória. Ennek feltétele, hogy végrehajtsanak egy legalább százmillió forint értékű nyilvános részvénykibocsátást. A társaság tavaly az operatív igazgatóság létrahozásával elindult azon az úton, hogy megfelelően előkészítse az ügyletet, és támogassa a vállalatot a tőkepiaci tranzakció lebonyolításában. A T kategóriából való kilépés már biztosra vehető, de lehetséges, hogy csak két lépcsőben érik el a Prémium kategóriát.

Tavaly a legnagyobb piaci reakciót a streaming- (digitális videótartalom szolgáltatása) üzletág indukálta. Ennek első elemeként az OTT-One és a TV2 csoport közösen fejleszti és üzemelteti a Spíler Extra videostreaming-alkalmazást, amely a Spíler TV tartalmainak elérését biztosítja okoseszközökön. Augusztusban a társaság lett a technológiai kiszolgálója a Colum­bia Pictures Corporation Sony Net­works alkalmazásának Magyarországon, Lengyelországban, Csehországban és Romániában.

Kósa Gábor azt is hozzátette, hogy a biztonságtechnikai fejlesztések iránt is egyre nagyobb az érdeklődés. Nem véletlen, hogy az OTT-One és stratégiai partnere, az iSRV Zrt. már beszerzett fontos engedélyeket, így a NATO-beszállításra alkalmas minősítést és a haditechnikai eszközök gyártására és fejlesztésére való jogosultságot, de konkrétumokról nem nyilatkozott.

Az idei év nagy dobása az online oktatási üzletág lehet. Természetesen ez esetben is nemzetközi értékesítésben gondolkodnak, és az a cél, hogy a magyar szürkeállományból formáljanak exportcikket – hangsúlyozta Kósa Gábor, aki szerint erről a területről a közeljövőben sokat hall a piac. Több üzletágat – streaming, biztonságtechnika, oktatás – is kiszolgál az a védett, minősített szerverközpont, melynek kialakítását még tavaly decemberben kezdte meg 1,1 milliárd forint saját forrásból az OTT-One, s a szerverpark nagy részét, 800 szervert már leszállítottak és kifizetettek. A teljes projekt várhatóan 2019 második negyedévére készül el. Kósa Gábor azzal számol, hogy a harmadik negyedévben már pénzt termel ez az egység.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.