BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Korrekciós fázisát éli a BUX

A múlt héten leginkább a gyorsjelentések mozgatták a BUX indexet. Az OTP kivételével gyenge számok érkeztek, a bankpapír emelkedése ellensúlyozni tudta a Richter látványos zuhanását, így összességében a BUX minimálisan esett pénteken. A BUX index épp korrekciós fázisban van, a 43 563 forintos történelmi csúcsról 41 020 forintig korrigált az árfolyam, és egyelőre nem látható fordulós jelzés az indexben. Pénteken megérkeztek az OTP negyedéves számai, a vártnál kedvezőbb jelentésnek köszönhetően drágulni tudott a részvény. Ráadásul egy korrekciót fordított meg a pénteki emelkedés, a bankpapír április közepén érte el történelmi csúcsát 13 250 forintnál, ahonnan 12 400 forintig zuhant az árfolyam, majd itt érkezett meg a pozitív fordulat. Az OTP technikai képe továbbra is pozitív, az árfolyam ismét emelkedhet rövid távon, a következő ellenállást a 13 250 forintnál húzódó történelmi csúcspont jelenti. Nagyot zuhant a Mol az elmúlt két hét során. A 3450 forintos maximumról indult a zuhanás, és kilenc kereskedési napon keresztül esett egyhuzamban az árfolyam 3050 forintig, ahol tavaly év végén járt legutóbb. Most kiesett az árfolyam a tavaly nyár közepén indult emelkedő trendből, és egyelőre az a kérdés, hogy ennek a 3050 forintos szintnek sikerül-e megállítania az esést. Alatta pedig 2800 forintnál húzódik a következő támasz.

A Richter a várakozásoknál összességében gyengébb gyorsjelentést publikált pénteken, a piaci reakció pedig meglehetősen negatív volt, mert több mint 6 százalékot esett egy nap alatt a részvény. A március és április során lezajlott látványos emelkedés nagy részét eltörölte a pénteki mélyrepülés, akár az 5125 forintos támaszig is visszaeshet rövid távon az árfolyam. A mai kereskedés azonban fontos lehet a Richter számára, mert az amerikai gyógyszerfelügyelet publikálhatja döntését a Richter egyik legfontosabb gyógyszerének újabb indikációját illetően. Pozitív döntés esetén pedig ismét talpra állhatna az árfolyam. Ráadásul középtávon a kedvező fundamentumok is támogathatják az emelkedést.

A Magyar Telekom hónapok óta csökkenő trendben mozog, ezt az irányt a negyedéves gyorsjelentés sem tudta megtörni. A részvény négy hónapja nem látott mélypontja felé közelít, a következő támasz 454 forintnál található, a szint letörésével pedig nagyobb tere nyílna a további esésnek. A 435 forintnál lévő tavaly év végi minimumig már nem látható jelentősebb támasz.

A cikk szerzője az MKB Bank

tőkepiaci elemzője

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.