BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Duplázott az OTP

Az előző évet követően idén is az OTP Bank lett az immár 14. alkalommal kiírt Mastercard – év bankja 2019 verseny fődíjasa, míg az év bankára elismerést (amelyről nem a szakmai zsűri, hanem a bankárközösség, a pénzintézeti vezetők szavaztak) Tóth Balázs, az UniCredit Bank idén kinevezett elnök-vezérigazgatója kapta.

Az OTP a fődíj mellett bezsebelte az év mobil- és online banki eszköze címet is az OTP SmartBank alkalmazásért. Az év lakossági hiteltermékének a szakmai grémium a K&H e-bankon és mobilbankon keresztül is indítható személyi kölcsönét választotta, az év lakossági megtakarítási terméke címet az Erste Bank Future befektetési programja érdemelte ki. Az év lakossági számlacsomagja a Sopron Bank Allegro számlacsomagja lett.

Az év leginnovatívabb bankja címet a Gránit Bank kapta, és a pénzintézeté az először kiírt cím, az év prémium-bankszolgáltatása is, amely összefügg az innovációval, hiszen az ügyfélkörnek kínált digitális megoldásokat díjazta a piac. Eölyüs Endre, a Mastercard Europe Magyarországi igazgatója szerint örömteli, hogy az új kategóriában, vagyis a prémium-bankszolgáltatási versenyre nyolc bank is jelentkezett.

Az év társadalmilag felelős bankja a Budapest Bank lett, a korábbi években a kategóriagyőzelmet „kibérelő” MagNet Bank pedig megkapta az év társadalmilag felelős bankja örökös díjat. A pénzintézet emellett a fenntartható banki versenyben is diadalmaskodott.

A prémium­szolgáltatások versenyére

8

bank is jelentkezett

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.