BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erősödött a BUX, mínuszban zárt Európa, ingadozott Amerika

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Pluszos volt a budapesti kereskedés, mínuszban végzett London, Frankfurt és Párizs. Vegyes formában voltak az amerikai piacok.

  • Pluszos volt a kereskedés a BÉT-en.
  • Mínuszban végzett Párizs, Frankfurt és London.
  • Felemás napot zárt a Dow Jones, az S&P-500 és a NASDAQ.
  • Az euró árfolyama 363 forint alatt mozgott.
  • Nőtt az olaj és az arany ára.
  • Fotó: Getty Images

    Főbb hétfői események:

  • Enyhe pluszban nyitott a BUX, majd ingázás után 1 százalék fölötti erősödésben zárt.
  • Vegyesen kezdte a hétfői kereskedést Európa, végül pluszban teljesített.
  • Jól indult a nap a tengerentúli tőzsdéken, és ez a tendencia később is folytatódott.
  • Csökkent az arany és az olaj ára.
  • Gyengült a forint a vezető devizákkal szemben hétfőn késő délután reggelhez képest a nemzetközi kereskedelemben.
  • Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.