BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kis híján megháromszorozta profitját a Barclays

A részvénykereskedelmi üzletág teljesítménye és rossz hitelekre félretett céltartalékok leapasztása támogatta a londoni bankház negyedévét.

A londoni székhelyű bankház 1,7 milliárd fontot keresett az év első három hónapjában, ami 2,37 milliárd dollárnak felel meg, szemben az előző év azonos időszakának 605 millió fontjával.

  • A fix kamatozású értékpapírokkal, részvényekkel és származtatott ügyletekkel kereskedő befektetési bank adózás előtti nyeresége 46 százalékkal, 1,7 milliárd fontra nőtt az első negyedévben.
  • Míg a rossz hitelekre képzett céltartalék 55 millió fontra esett vissza a negyedévben a tavalyi azonos időszaki 2,1 milliárdról.
  • Fotó: Shutterstock

    A Wall Street Journal emlékeztet, hogy az első negyedévben a HSBC Holdings, a Lloyds Banking Group és NatWest Group is jelentősen visszavágta a rossz hitelek fedezetére még tavaly képzett fontmilliárdos céltartalékokat a gazdasági kilátások javulására hivatkozva.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.