BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már az öregekre is gondol a fiatalok által kedvelt Robinhood

A népszerű online tőzsdei platform hamarosan nyugdíjmegtakarítási számlát is kínál a kisbefektetőknek.

Hamarosan akár nyugdíjmegtakarítási számlát is lehet nyitni a Robinhoodon – erről a vállalat vezérigazgatója, Vlad Tenev beszélt vasárnap. 

A tőzsdei bevezetésre készülő kereskedési platformot üzemeltető vállalatnak jelenleg 18 millió felhasználója van, s az új szegmenssel jelentős növekedési lehetőségek nyílnának meg a vállalat előtt

– hívták fel a figyelmet az Equilor elemzői. 

Fotó: AFP

A Robinhood az IPO során 35 milliárdos értékeltség mellett kerülhet bevezetésre és a vezérigazgató elmondása szerint a részvények 20-35 százalékát a platform ügyfelei vásárolhatják meg.

Utóbbi elég szokatlan lépés a nagy tőzsdei bevezetések területén, miután jellemzően az első tőzsdei kereskedési nap az IPO-ból kihagyott kiskereskedők szokták feltépni a részvények árfolyamát – emlékeztetett az Equilor.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.