BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az amerikai szenátus blokkolta a kriptopiacok szabályozását

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Biden elnök infrastruktúra csomagjának részét képezte volna a bányászok és szoftverfejlesztők jelentési kötelezettségeit előíró törvénytervezet.

Bár az elmúlt hetekben Gary Gensler, az amerikai tőzsdefelügyelet elnöke és Janet Yellen pénzügyminiszter is a kriptopiacok ellenőrzése mellett szállt síkra, úgy tűnik a másik oldalon is komoly erők mozdultak meg. 

Hétfőn blokkolta az amerikai szenátus a kriptoeszközök jelentési előírásait tartalmazó törvénytervezetet, mely az infrastruktúra csomag része lett volna. A szabályozás értelmében a bányászoknak és a szoftverfejlesztőknek is adózáshoz szükséges adatokat kellett volna küldenie az adóhatóságnak, azonban olyanokat, amikhez a hatóság jelenleg nincs közvetlen hozzáférése. 

Fotó: Shutterstock

Korábban a SEC és a pénzügyminisztérium a hagyományos devizákhoz  kötött stabilcoinok kérdésében került közös platformra. Ezekből 113 milliárd dollárnyi van forgalomban, s ezek fele a dollárhoz kapcsolt kriptopénz. Ezeket azért kötik, mondjuk, a dollárhoz, hogy ha valaki vesz egy csésze kávét, akkor a rendelés és a számla kifizetése közötti néhány percben ne változzék az árfolyam. Ám Gensler szerint a stabilcoinok a pénzmosás és az adóelkerülés eszközei. Míg Janet Yellen pénzügyminiszter, aki Fed elnökként 2014-ben még azt mondta, a jegybanknak nincs eszköze a kriptopiacon, most azon dolgozik, hogy a Fed erre a területre is hatáskört kapjon, mert a stabilcoinok pánikot kelthetnek a fedezetet biztosító pénzpiacokon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.