BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felpattanás helyett tovább szánkázik a BUX

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hiába vártak a felpattanást a pesti tőzsdén.

Hiába vártak még reggel az elemzők felpattanást a pesti tőzsdén, amit az előző napi amerikai hangulatra építettek. Nem is teljesen alaptalanul, hiszen a nyugat-európai tőzsdék vették a tengerentúli lapot. Csütörtök délben a német DAX és a francia CAC közel másfél százalékos, míg a londoni FTSE 1 százalékot közelítő pluszban virított.

A délelőtt 0,47 százalékot eső, 42 942 pontig csúszó BUX mentségére szolgál, hogy régiós versenytársa, a lengyel WIG hasonlóan gyengén muzsikált.

Igaz, a cseh PX-index félszázalékos pluszba tudott kapaszkodni.  

Az OTP 0,14 százalékos mínuszban, 10 685 forintnál delelt. A Richter 0,28 százalékot csúszva, 7140 forintnál tartott.

A blue chipek közül a legsiralmasabb helyzetben a Mol befektetői hallgathatták a déli harangszót.

Az olajpapírt 2988 forinton jegyezték, miután a délelőtti órákban 1,32 százalékot esett.

A Mol esetében egy fundamentális hiányérzet is említést érdemel. Napok óta hiába várták a befektetők az áprilisi marzsinok publikálását. Végül a vállalat közölte: elhalasztja a riportot. Erre az Erste elemzői szerint valószínűleg azért került sor, mert a finomítói nyeresége rendkívül magas, és ez politikai feszültséget okoz.

üzletember Businessman athlete goes down on a sled, speed active sports szánkó, lecsúszik
Fotó: Oleg / Shutterstock

Az elemzők úgy vélik, hogy az áprilisi finomítói marzsok soha nem látott szinten, 50–60 dollár között lehetnek, szemben a már szintén rekordmagas márciusi 33,9 dollár/hordó értékkel.

Ez a magas dízelkereslet és a rendkívül tágas ural–brent-árkülönbözet (hordónként 36 dollár) számlájára írható. 

Érdekes mozgások láthatók az euró-dollár grafikonján. A kurzus tegnap felpattant Jerome Powell Fed-elnök sajtótájékoztatója közben, míg a mai kereskedésben, a 123,6 százalékos Fibo-szint (1,0642) tesztelését követően, lefelé fordult a jegyzés, az 1,0540 közelében lévő támasz irányába húzódik. Itt azonban már megjelentek a vevők. 

Míg az euró-forint, mely visszatesztelte a 375-ös szintet, immár ismét 378 felett jár. Hamarosan képbe kerülhet a 380–382-es ellenállási zóna.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.