BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Feltámadt a pesti tőzsde, bekeményített a forint

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A mélyrepülés után szerdán pozitívan korrigált a pesti tőzsde.

A keddi mélyrepülés után szerdán pozitívan korrigált a pesti tőzsde.

A 3,27 százalékot emelkedő, 44 130 ponton záró BUX vastagon felülteljesítette a bő 1 százalékot emelkedő német DAX indexet, s szinte állva hagyta a régiós versenytárs lengyel WIG indexet,

amely fél százalékot sem elérő, halovány pluszban zárt. 

Budapest 2022.05.18.BÉT közgyűlésfoto:Kallus György/VG
Fotó: Kallus György


Értelemszerűen a Mol piacán okoztak pánikot a keddi olajpiaci hírek, ehhez képest 

az olajpapír szerdán kiválóan teljesítve, áttörte a 2840 forintos ellenállást, s 2,96 milliárdos forgalommal, 4,76 százalékot emelkedve, 2948 forinton zárta a napot.


Az OTP is nagyot ment, sikerült a 9360 forintos szint fölé kapaszkodnia. A bankrészvény 6,3 milliárdos forgalommal, 5,07 százalékot emelkedve, 9370 forinton zárta a napot. 
A Richter is visszafordult a negatív korrekcióból, s 1,37 milliárdos forgalommal, 0,37 százalékot emelkedve, 8230 forinton zárt. 
 

A gyorsjelentés után feltámadt a Magyar Telekom, s könnyedén legyűrte a 317 forintnál található rövid távú ellenállást:

 128 milliós forgalommal, 2,55 százalékot emelkedve, 322 forinton zárta a napot.

Rendkívül volatilis napja volt a forintnak. A magyar deviza kedden az olajszállítások leállásáról szóló hírek hatására a 394–395-ös ellenállási zóna fölé lendült az euróval szemben. Szerdán 

délelőtt 401 fölül indult a forinterősödés, és a tőzsdezárásra 394 közelébe süllyedt az euró-forint.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.