BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egyre több pénzt szív el a hagyományos alapok elől az újgenerációs befektetés

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nagy tőkemozgások jellemezték múlt hónapban az amerikai alapkezelői szektort, az ETF-piac újabb pozitív hónapot zárt.

Nagy tőkemozgások jellemezték múlt hónapban az amerikai alapkezelői szektort, a Refinitiv Lipper adatai szerint a tengerentúli befektetők több mint 34 milliárd dollárt váltottak vissza hagyományos befektetési alapjaikból, miközben tőzsdén kereskedett alapokban (ETF) meglévő kitettségüket közel 39 milliárddal növelték.

Etf,Exchange,Traded,Fund,Investment,Concept.,Piggy,Bank,And,Growth
Fotó: Shutterstock

A pénzügyi adatszolgáltató friss statisztikája alapján júliusban már az egymást követő hetedik hónapot zárták negatív nettó értékesítéssel az amerikai befektetési alapok, igaz, a júniusi 100 milliárdos exodushoz képest ezúttal „csupán” 34,2 milliárdos volt a tőkekivonás. Ezen belül a kockázatosabb eszközökből, a részvény-és vegyes alapokból több mint 20 milliárd dollárnyit váltottak vissza a megtakarítók.

A Fed a hónap végén a várakozásoknak megfelelően 75 bázisponttal emelte meg az irányadó kamatot, a befektetők a szigorításra készülve 37,6 milliárd euró értékben adtak túl kötvényalapjaikon, az eszközkategóriából tavaly december óta folyamatos a befektetői kivonulás. Az emelkedő inflációs és kamatkörnyezetből profitáló pénzpiaci alapokba ezzel ellentétben 23,5 milliárd dollár friss tőkét pumpáltak, június után újabb pozitív hónapot zárva.

A pénzpiaci termékek mellett az időszak másik nagy nyertesei az ETF-ek voltak volt. A 38,7 milliárd dollárnyi friss megtakarítás mintegy egy milliárddal haladta meg az egy hónappal korábbit.

A két nagy kategória közül a nagyobb biztonságot jelentő kötvénykitettséget adó ETF-ek csatornázták be a források nagyobb, 28,2 milliárd dolláros részét, túlnyomó részben a hosszú lejáratú állampapírokban és vállalati kötvényekben helyet találva. A részvény ETF-ek a szokásosnál szerényebb, 10,5 milliárdos értékesítéssel zárták a hónapot. Az amerikai ETF-piac ezzel a nyár közepére trendfordulóhoz ért, júniusban ugyanis még a részvénykategória bizonyult a slágerterméknek 35 milliárd dollárt meghaladó beáramlással, míg a kötvényes eszközök alig több mint kétmilliárd dollárt csatornáztak be a befektetőktől.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.