BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magára talált a Richter, szintet ugrott a Mol

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A forint tovább erősödhet a napokban a technikai kép alapján.

Szerdán felülteljesítő volt a BUX. A pesti tőzsde vezető indexe a 43 ezer pontos szint keddi átlépését követően szerdán is tovább emelkedett, s 0,49 százalékos plusszal, 43 878 ponton zárta a napot. A német DAX index 0,58 százalékot süllyedt, a régiós versenytárs lengyel WIG index pedig 0,81 százalékot. 

Fotó: Kallus György

Fontos ellenálláshoz érkezett 10 204 forintnál az OTP. A bankrészvény szerdán nem bírt a 30 napos mozgóátlaggal, mely felett egy Fibo-szint is húzódik, s 3,07 milliárdos forgalommal, 0,24 százalékot süllyedve, 10 190 ponton zárt. 

A magára talált a Richter áttörte a 7740 forint közelében húzódó ellenállást,

s 1,61 milliárdos forgalommal, 1,57 százalékos emelkedéssel, 7755 forinton zárta a napot. 

A Mol is megugrotta a 200 napos mozgóátlagot 2690 forintnál.

Az olajpapír 1,83 milliárdos forgalommal, 0,97 százalékos emelkedéssel, 2704 forinton zárt. 

A Magyar Telekom 147 milliós forgalommal elakadt 400 forintnál, az elmozdulás zérus volt. 

 

Nagyot ment szerdán a forint, amely az elemzők szerint technikai alapon erősödött, miután nem volt fundamentális hír. Napon belül többször járt 375 közelében az euró-forint, végül 376,7 közelében zárta a napot. Így is letörte a 377,20-as támaszt, s ennek nyomán 372-ig nyílt tere a további erősödésnek a következő napokban. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.