BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyes a kép az amerikai tőzsdéken

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nyertes a Coinbase, vesztes a Moderna.

Vegyesen nyitottak a tengerentúli részvénypiacok. A széles piacot leképező S&P 500 0,1 százalékos pluszban kezdte a napot, a klasszikus Dow Jones ipari átlagindex pedig közel 0,3 százalékkal kapaszkodott feljebb a tőzsdei harangszóra, köszönhetően elsősorban a pénzügyi részvények és az energiaszektor emelkedésének. A technológiai részvényektől túlsúlyos Nasdaq Composite 0,3 százalékos mínusszal indított reggel.

Covid-19 Vaccine Logos
Fotó: NurPhoto via AFP

A nap egyik vesztese a Moderna,

amelynek részvényeit már a nyitás előtt adni kezdték a befektetők, majd a kereskedés első órájában csaknem 6 százalékot zuhant az árfolyam. Pedig jó hírben nem volt hiány, amennyiben a gyógyszercég ma tartja az oltások napját, s kiderült, hogy hat új vakcinát is bevezet, hogy ellensúlyozza a Covid-oltás lecsengésének piaci hatását. Ám elkedvetlenítette a befektetőket, hogy az influenza elleni vakcinajelöltje elbukott a klinikai vizsgálat harmadik fázisában.

A technológiai részvények közül kiemelkedik a Tesla, amely 1-2 százalékos pluszban nyitott. Emellett 

a Coinbase kriptotőzsde árfolyama majdnem 8 százalékot ugrott,

miután kilőtt a bitcoin árfolyama.     

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.