BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Decemberben búcsúzik a BÉT osztalékbárója

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nagy veszteség éri a hazai osztalékkultúrát a Kulcs-Soft kivezetésével.

December 9-én forog utoljára a pesti parketten a Kulcs-Soft, míg a részvények tőzsdei kivezetésének napja december 13. A társaság közgyűlése szeptember 16-án szavazott a kivezetésről, s BÉT egy nappal később kapta meg a dokumentumokat.

kulcs soft
Nagy veszteség az osztalékpapír kivezetése / Fotó: Móricz Sabján Simon/Világgazdaság

A társaság a tőzsdei kivezetést azzal magyarázta, hogy a növekedési célokat saját erőből is finanszírozni tudják. 

A kisrészvényesek élhetnek eladási jogukkal, melyet a kivezetési hirdetményben meghatározott 

2 051 forintos részvényenkénti áron érvényesíthetnek. 

Ami némi prémiumot jelent a csütörtöki 1 940 forintos záróárhoz képest. 

Februárban azzal került a hírekbe a cég, hogy a Magyar Nemzeti Bank 100 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Kulcs-Soft Nyrt. alapítójára, az igazgatóság elnökére a piaci manipuláció tilalmára vonatkozó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. 

Nagy veszteség a Kulcs-Soft kivezetése az osztalékpapírok kedvelői számára, hiszen a BÉT egyik osztalékbárójának számított a társaság. Idén részvényenként 184 forintot, tavaly 150 forintot fizettek. Bár 2016 óta az árfolyam triplázódott, mégis elmaradt a négyszereződő profit növekedésétől. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.