Erősen zárta negyedik üzleti negyedévét a Birkenstock lábbeligyártó: a vállalat Q4-es profitja 52 millió euróra nőtt az előző év azonos időszakában elkönyvelt 28 milliós veszteséggel szemben, egy részvényre jutó eredménye így 0,28 euró lett a szeptember 30-cal végződő három hónapban.
A Birkenstock árbevétele egy év alatt 22 százalékkal 456 millió euróra nőtt, a növekedés motorja az ázsiai térség volt, ahol 38 százalékkal nőtt a forgalom, de erős volt az időszak Amerikában (21 százalékos növekedés) és Európában (19 százalék) is. A Birkenstock eredményei egyértelműen felülmúlták az elemzői konszenzust, ezért a cég részvényei a hagyományos tőzsdenyitást megelőző kereskedésben 1 százalékot ugrottak a hírre. A papírok az idén 19 százalék körüli pluszban járnak jelenleg.
A negyedéves számokkal együtt a Birkenstock közzétette 2024-es üzleti évére vonatkozó számait is: a lábbeligyártó éves árbevétele 21 százalékkal 1,8 milliárd euróra nőtt az előző év azonos időszakához mérten, 12 havi nyeresége pedig 155 százalékkal 192 millió euróra bővült az időszak során. Egy részvényre jutó eredménye 149 százalékkal 1,02 euróra nőtt.
A következő üzleti évre a vállalat vezetése 15-17 százalékkal növekvő bevételre, 31 százalék körüli EBIDTA-marzsra és 80 millió eurónyi beruházási kiadásra számít.
Első tőzsdén kereskedett évünk ragyogóan sikerült, a végső számok nemcsak az elemzői, de a saját várakozásainkat is felülmúlták. A következő időszakban tovább tervezünk terjeszkedni az ortopédpapucsok, a zárt orrú lábbelik és az utcai viseletek körében, hiszen ez a piac jelenleg gyakorlatilag pang az ürességtől
− emelte ki a gyorsjelentés kommentárjában Oliver Reichert, a vállalat vezérigazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.