BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felpattant az OTP és a Mol, erősödött a forint

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Felrázta a pesti parkettet a Fitch pénteki hitelminősítése. A blue chipek közül az OTP, a Mol és a Telekom emelkedett.

Enyhén felülteljesítő volt a Fitch váratlan döntése után a pesti tőzsde. A BUX 0,81 százalékot emelkedett, és 79 818 ponton zárt. A német DAX index viszont 0,06 százalékkal lejjebb csúszott, s a régiós versenytárs lengyel WIG index is csak 0,08 százalékkal araszolt feljebb. A blue chipek közül az OTP, a Mol és a Telekom emelkedett.

bét
tőzsde
Felpattant az OTP / Fotó: Vémi Zoltán / Világgazdaság

Felpattant az OTP és a Mol

Az OTP 13,3 milliárd forintos forgalommal, 1,15 százalékot pattanva, 21 930 forinton zárt.

A Richter 1,8 milliárdos forgalommal, 0,28 százalékkal lejjebb csúszva, 10 700 forinton zárta a napot.

A Magyar telekom 1,4 milliárdos forgalommal, 0,77 százalékot emelkedve, 1310 forinton zárt.

A Mol 1,3 milliárdos forgalommal, bő másfél százalékot pattanva, 2656 forinton zárt.

Equilor Trader 

Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor! 

A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt. 

A Fitch Ratings péntek esti, váratlanul pozitív hitelminősítése

forinterősödést indított hétfőn. 

Az euró-forint 414 fölül 411 alá is benézett napközben. Végül 411,73 közelében mozgott tőzsdezáráskor. Így immár az emelkedő trendcsatorna alsó trendvonala és a 30 napos mozgóátlag által kijelölt 409,50–410,50 közötti tartományban húzódó támaszok kerültek képbe. Ezek letörése esetén már a 406 forintos euróig nyílna tere a magyar deviza erősödésének.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.