A pénteki nap hangulata alapvetően pesszimista volt, amit főként a geopolitikai feszültség, az ázsiai piacokról átszűrődő hangulat, illetve a Heathrow repülőtér elektromos állomásának tűzesete körüli feszültség okozott. Az OTP és a Richter árfolyama mégis stabil maradt.
Némileg javítottak azonban a hangulaton az amerikai kormányzat enyhülő hangnemű vámpolitikai kijelentései. Az amerikai kötvénypiaci események is egyértelműen hatással voltak a részvénypiacokra, és a folyamatok következményei jelenleg még nem egyértelműek.
Az európai piacokon az óriási német fiskális élénkítés ágyazott meg az következő hetek tőzsdei spekulációinak.
Mindenesetre bőven tartogatnak izgalmakat a tőzsdék, még akkor is, ha jelenleg visszafogottság érezhető globálisan szinte minden piacon. A piaci félelem mérőszámának nevezett VIX index február vége óta 20 feletti tartományokban mozgott, és csak az utolsó kereskedési napon esett az alá, ami jól leírja a feszült piaci hangulatot.
Az OTP Bank részvényére folyamatosan érkeznek az új elemzői célárak. A konszenzus célársáv felső határa már 30 ezer forint felett van, és 14 elemzőházból 12 vételre ajánlja a bank részvényeit. A OTP erős emelkedő trendben van, annak a felső határán. A héten a forgalom az 50 napos átlag alatt alakult, kivéve a pénteki kereskedési napot. Egy kisebb korrekció megindulása esetén valószínűleg gyorsan megvenné azt a piac, egyelőre tehát nem számítunk az emelkedő trend megtörésére.
A Richter részvényére a technikai indikátorok erős vételi jelzéseket mutatnak. Az elemzői konszenzus is vételen áll, a jelenlegi árfolyam a célárnál 14,18 százalékkal van alacsonyabban. A gyógyszergyári indexek hatása azonban megjelenik a Richter-részvények árfolyamában is, ám az ágazati korrekció mentén a Richter-részvények várhatóan nagyobb ütemben emelkedhetnek.
A Mol az elmúlt hetekben több biztató fundamentális hírrel is kijött, új hazai olajmező 1200 hordó napi kapacitással, ami a szén-hidrogén kitermelésének 1 százalékát adja. Emellett egy török–magyar vegyesvállalat alapítását is bejelentette az olajtársaság, ami egy 15 millió dollár értékű magyar beruházást valósít meg.
Mindez biztató jelzés a befektetők felé, még akkor is, ha a részvényekre a nemzetközi olajpiaci hangulat egyelőre nagyobb hatással van.
A Mol-részvények technikai képe egyelőre nem túl izgalmas, bár a legtöbb technikai indikátor napos idősíkokon vételi jelzést ad. Az elemzői célárakhoz képest is közel 10 százalékos emelkedés várható, így az esetleges eséseket, korrekciókat várhatóan vételre érdemesnek találja majd a piac.
A Magyar Telekom bejelentett részvény-visszavásárlási programja szerint több napon keresztül vette a saját részvényeit, így erősen stabilizálja a részvény emelkedő trendjét. A frissített célárakat tovább emelik az elemzőházak, az elemzői konszenzus felső határa már 2000 forint fölött van. A részvény iránti érdeklődés töretlen, ráadásul a nemzetközi befektetők előtt is jól látható és érthető a kibocsátó, így a papírt egyelőre nem veszélyezteti semmi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.