Bármily szörnyű is a hangulat a világ tőzsdéin, az idei első negyedévben az európai és a magyar részvénypiac remek befektetés volt. A tengerentúlon már arra spekulálnak, hogy akár két-három évig is kitarthat az európai tőzsdei lendület.
Pénteken jelentős mínuszban zárt az amerikai széles piacot leképező S&P 500 index és a technológiai fókuszú Nasdaq Composite is.
Hétfőn a japán Nikkei közel 4 százalékot zuhant,
a hongkongi Hang Seng bő másfél százalékos, míg a kontinentális kínai Sanghaj Composite 0,8 százalékos mínuszba csúszott.
A határidős árazások alapján Európában és Amerikában is gyenge hétkezdet várható.
Ezen a héten a befektetők elsősorban az amerikai vámokkal kapcsolatos bejelentésekre figyelhetnek, az eddigi információk alapján április 2-án vezetnék be az ellenvámokat, továbbá a korábban belengetett 25 százalékos vámokat Kanadára és Mexikóra. Kérdéses még, hogy ezek közül melyeket vezetik be ténylegesen, továbbá az ellenvámok kapcsán fontos kérdés azok mértéke is, a piaci konszenzus jelenleg 9 százalékos vámmal számol.
A hét végén átállt Magyarország és Európa a nyári időszámításra, így a továbbiakban
az amerikai piacokon a megszokott időrendben folytatódik a kereskedés:
magyar idő szerint 15:30-kor.
Friss inflációs adatokra várnak az európai szereplők:
az eurózónában márciusban a februárihoz hasonlóan alakulhatott az infláció
az elemzői konszenzus szerint. Míg az Egyesült Államokban a vámok mellett a munkaerőpiac kerülhet fókuszba.
Az amerikai piacokon az idei első negyedév utolsó napján immár az a spekuláció tárgya, hogy a Trump-adminisztráció vámháborúja miatt csökkentett növekedési prognózisok és megemelt inflációs előrejelzések nyomán tapasztalt részvénypiaci menekülés tartósnak bizonyul-e.
Most már úgy fogalmazható meg a kérdés: az európai részvények lesznek-e a legjobb befektetések a következő két-három évben?
– mondta John Porter, a Newton Investment Management befektetési igazgatója, hozzátéve: az elmúlt hónapokban stratégiai szinten vásároltak részvényeket.
Nagyot ment a BUX eddig az idén,
és 93 ezer pontnál újabb történelmi rekordot állított be. Ám ezt követően negatív korrekció indult. A technikai kép alapján a 89–90 ezer pontos sáv visszatesztelését tartaná egészségesnek Varga Zoltán, az Equilor szenior elemzője.
Hétfőn bő 1 százalékos mínuszban, 90 340 pontnál startolt a pesti tőzsde vezető indexe.
Még az amerikai spekulációktól fűtött 4iG árfolyama is korrekcióba hajlott hétfőn reggel.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
Forintgyengülés indult a múlt héten, 403 fölé is emelkedett az euró-forint. Hétfőn reggel is a 200 napos mozgóátlag felett nyitott a kurzus. Ez a technikai szint 401,75 közelében húzódik. A következő fontos ellenállás az 50 napos átlag 402,5 közelében, melynek áttörése esetén egészen 405-ig nyílna tere a forint gyengülésének.
A hétfői tőzsdenyitáskor 401,95 körül jegyezték az euró-forintot. A dollár-forint 370,87 közelében mozgott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.