Több mint 2 százalékkal, 109 820 dollárra drágult a bitcoin hétfő délután, s jó esély van a folytatásra, hiszen különösebb konkurenciával sem kell a kriptodevizáknak a hét első napján megküzdeniük, lévén az amerikai tőzsdék a Memorial Day, az Egyesült Államokért életüket adó katonák tiszteletére zárva tartanak.
A szünet azonban nem vonatkozik a kriptotőzsdékre, ahol persze nem csupán a bitcoin erősödik, hanem felfelé kapaszkodik egyebek között
A bitcoinra visszatérve, a legnépszerűbb digitális deviza csütörtökön közel 112 ezer dolláros rekordmagasságba szökött, majd pénteken meredeken visszaesett, egészen 107 ezer dollárig, mivel a befektetők a csúcsszinteken kivették a nyereségük egy részét, amihez Donald Trump amerikai elnök Európai Uniónak címzett vámfenyegetése is hozzájárult.
Néhány kriptobálna is beúszott a képbe, azaz ezen a rekordszinten már néhány óriásbefektető is realizált némi hasznot.
A profitfelvételi volumen azonban kevesebb mint fele volt annak, mint amit decemberben lehetett tapasztalni, amikor a bitcoin először érte el a 100 ezer dolláros szintet, ami erős lendületre utal
– írják a brit IG tőkepiaci elemzőcég stratégái.
„A technikai elemzés azt mutatja, hogy a bitcoin ralija folytatódhat – még ha rövid távú technikai korrekciók zavarhatják is meg –, tekintettel a megemelkedett értékelésekre és a bikapiaci hangulatra, a támasz pedig 102 000–102 500 dollár körül alakulhat ki” – tették hozzá.
Az optimizmushoz hozzájárult, hogy az Egyesült Államokban a szenátus elé terjesztették a stabilcoinokról szóló törvényjavaslatot (GENIUS), miután május 21-én a hongkongi törvényhozás már el is fogadott egy mérföldkőnek számító stabilcointörvényt.
A stabilcoin egy olyan kriptopénz, amelynek árfolyamát egy hagyományos devizához, például a dollárhoz kötik, hogy az értéke stabil maradjon, ellentétben például a bitcoin magas volatilitásával. A stabilcoinok ezért alkalmasabbak a praktikus felhasználásra, például a mindennapi tranzakciókban. |
Ezek a párhuzamos fejlemények pedig igazolják a stabilcoinok szabályozásának szükségességével kapcsolatos növekvő nemzetközi konszenzust.
Sőt, a múlt héten a The Wall Street Journal arról számolt be, hogy a nagy amerikai bankok is tárgyalásokat folytatnak egy közös stabilcoin bevezetéséről, amelynek célja a kriptopénzpiac növekvő konkurenciájának ellensúlyozása.
Mindez derűlátásra hangolta a befektetőket a kriptodevizák intézményi elfogadásával kapcsolatban.
A kétkedő hangok sem tűntek el persze teljesen a piacról, például Neel Kashkari, a Minneapolisi Szövetségi Tartalékbank elnöke a Bloomberg TV-nek adott hétfői interjújában árulta el, hogy még mindig bizonytalan a kriptodevizákkal kapcsolatban, alapvetően még mindig pusztán spekulációs eszköznek tartja őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.