BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Balogh Petya most igazán nagyot fogott, beszállt a Lightyear befektetési platformba is

Több 10 millió dollárnyi forrást vont be a tőkepiacról az európai befektetési platform. A Lightyear tőkeemelésében a nemzetközi nagyágyúk mellett az STRT Holdinggal részt vett Balogh Petya magyar angyalbefektető is. Rohamléptekkel épülnek ki a platform MI-funkciói.

Sikeres, 23 millió dolláros tőkebevonáson (Series B) van túl és emellett egy egész sor mesterséges intelligenciával (MI) támogatott piacelemző megoldást is bevezet a Lightyear európai befektetési platform – közölte a cég csütörtökön. 

Balogh Petya Lightyear
A Lightyear Budapesten is szervezett már például női befektetői klubot /  Fotó: Lightyear

Tőkét emelt a Lightyear  

A tőkebevonás és az új MI-megoldások mellett a cég arról is beszámolt, hogy az ügyfelei eszközállományának értéke elérte az egymilliárd dollárt, aminek hátterében a közelmúltbeli EU-s és egyesült királysági robbanásszerű növekedés áll. 

Az elmúlt hónapok kiemelt eseményei közé tartozott, hogy az üzleti számlákat 18 országban – többek között Magyarországon is – elérhetővé tették, miközben a befektetési termékek számát 6000 fölé növelték, bevezették az európai eszközök töredékes megvásárlási lehetőségét, és az olyan országspecifikus, kedvezményes adózást biztosító termékeket is, mint például Magyarországon a TBSZ (tartós befektetési számla).

Magyarországról Balogh Petya szállt be a páneurópai cégbe

A mostani finanszírozási kör első számú szereplője a NordicNinja, a legnagyobb japán hátterű, Európában működő kockázatitőke-befektető vállalkozás, de a tőkebevonásban részt vett még a Superangel és a SpecialistVC is. A Lightyear korábbi befektetői, például a Lightspeed Venture Partners, a Metaplanet és a Skaala is friss tőkével járultak hozzá a körhöz. 

A tőkebevonás részeként Balogh Petya pesti tőzsdén jegyzett befektetési társasága, a STRT Holding is befektetett a Lightyearbe egy sikeres magyarországi befektetési tudatossági kampányt követően.

A Lightyear korai finanszírozási köreihez hasonlóan a vállalat továbbra is élvezi az európai technológiai világban gyakran felbukkanó angyalbefektetők bizalmát élvezi. A friss tőkebevonásban részt vett Taavet Hinrikus a Wise-tól, Ott Kaukver a Twiliótól, valamint Jaan Tallinn a Skype-tól. Sőt, a Bolt alapítója és vezérigazgatója, Markus Villig is juttatott tőkét.

Nem csak pénzről van szó

A Lightyear – tágabb értelemben vett MI-stratégiájának első állomásaként – csütörtökön három MI-vel támogatott piacelemző funkciót is bejelentett. 

A részvényekkel, ETF-ekkel és piaci hangulattal kapcsolatos jó minőségű és tömör információk ugyanis nehezen elérhetők, és gyakran fizetni kell értük. Az új funkciók hozzáférést adnak a szakértői elemzésekhez és pénzügyi hírekhez, amelyeket az adott portfólió kontextusában összegeznek, közvetlenül az alkalmazáson belül. A Lightyear a jövőben még tovább fejleszti MI-kínálatát, hogy széles körű vagyonkezelési megoldásokat biztosíthasson a lakossági befektetőknek.

  • Az új „Mi volt az árfolyammozgás oka?” funkcióval a felhasználó egy eszköz grafikonján rákoppinthat egy múltbeli pontra, és megtudhatja, miért ugrott meg vagy zuhant nagyot az árfolyam. 
  • Az interaktív „Bikák/medvék szerint” funkció több száz megbízható forrás elemzését összegzi, így egy befektetési elképzelést több oldalról is meg lehet vizsgálni. 
  • Végül a „Villámhírek” rövid összefoglalást nyújtanak a felhasználó által tartott vagy figyelt eszközökről, a makrogazdasági környezetről és a piaci hangulatról.

Már 25 európai országban vannak jelen

A Lightyear a tőkebevonással tovább terjeszkedhet minden európai országban – mától kezdve például már Dániában, Svédországban és Bulgáriában is elérhetők a szolgáltatásai. A skandináviai és közép-európai növekedéssel a Lightyear megszilárdítja pozícióját mint a leggyorsabban növekvő befektetési társaság Európában, amely immár 25 piacon és 10 nyelven érhető el. 

A Lightyear Magyarországon 2023 áprilisa óta van jelen, és nem sokkal később hozzáférhetővé vált magyarul is, magyar ügyfélszolgálattal. Ezenkívül a Lightyearnél díjmentes TBSZ-t is bevezették, ami exponenciális növekedéshez vezetett, és ezáltal Magyarország vált a platform egyik fő piacává.

Ahhoz, hogy ezen a (európai)  piacon tényleges előrelépést érjünk el, le kell bontanunk a belépési korlátokat, és közelebb kell hoznunk a befektetések világát az átlagemberekhez. Ezért érezzük úgy, hogy jó úton járunk az MI-fejlesztésekkel és a jövő befektetési feltételeinek alakításával – emelte ki egyebek között Martin Sokk, a Lightyear vezérigazgatója és társalapítója. 

Hozzátette:

„Európában még mindig a megtakarítás dominál, és teljesen eltérő adórendszerek, szabályozások és bonyolult infrastruktúrák léteznek egymás mellett – vagyis nincs olyan megoldás, amelyet mindenhol alkalmazni lehetne. Nagy lépésekkel haladunk afelé, hogy mind a 750 millió európai számára lehetővé tegyük, hogy jelentős vagyont halmozzon fel, ami hihetetlenül izgalmassá teszi ezt az időszakot a cégünk számára.” 

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.