Az a nézet azonban, hogy Trump intézkedései az árak és a bérek növekedését okozzák majd, nem áll összhangban javaslatainak minden részletével. Bárkinek, aki hallotta beszédeit vagy olvasta kampánykiadványait, észre kellett vennie, hogy Trump nem arra tett javaslatot, hogy a szövetségi kormányzatnak kellene az infrastrukturális beruházásokat megvalósítania. Vagyis nem a költségvetési hiányon alapuló keynesiánus fiskális élénkítésre szólított fel. Kampánya az „infrastrukturális adójóváírások deficitsemleges rendszere” mellett állt ki annak érdekében, hogy a magáncégek ösztönzőket kapjanak az út-, híd-, alagút-, repülőtér-építési és egyéb infrastrukturális projektek megvalósításához.
Természetesen nem világos, hogy a kongresszus támogat-e majd ekkora mértékű adójóváírást. De ha a kongresszus áldását is adja erre, nincs garancia rá, hogy a cégek a kívántnak megfelelően reagálnak az intézkedésre. A hagyományos beruházási adójóváírásokat sikeresen használták fel a múltban arra, hogy a cégeket azon kapacitásaik bővítésére ösztönözzék, amelyek a saját termékeik gyártását és eladását célozzák. De miként fognak a vállalatok bármilyen bevételre szert tenni az utak, hidak és alagutak birtoklásából?
Könnyű abba a csapdába esni, hogy azt gondoljuk, az adócsökkentés a kereslet élénkítésének módja. A kongresszusi republikánusok azonban ragaszkodhatnak ahhoz, hogy a személyi jövedelemadó csökkentését az adólevonások korlátozásából finanszírozzák, amit jelenleg az adóteher csökkentésére használnak fel a magánszemélyek. A republikánusok részéről a képviselőház elnöke, Paul Ryan által beterjesztett adójavaslat szerint minden olyan adólevonást fel kellene számolni, amely nem jótékonykodásra és hitelkamatokra vonatkozik. Ez a változtatás a GDP mintegy 1 százalékának megfelelő összeggel növelné az állami bevételeket, ami elég lenne ahhoz, hogy az szja jelentős csökkentését fedezze.
Ronald Reagan híres, 1986-os adóreformtörvénye kínálatoldali intézkedésnek számított, amely az ösztönzők erősítését célozta. Nem hagyományos keresletoldali intézkedés volt, amelynek célja, hogy minél több pénzt hagyjon az emberek zsebében. A reagani adócsomag az adólevonások és egyéb könyvelési szabályok megváltoztatását használta arra, hogy finanszírozni tudja az adóráták jelentős mértékű csökkentését az 50 százalékos felső kulcsról 28 százalékra. Az alacsonyabb marginális adókulcs arra késztette a magánszemélyeket, hogy többet dolgozzanak, és az adózott kereseteiken keresztül, ne az adózás alá nem vont mellékjuttatások és egyéb kompenzációs formák révén tegyenek szert a potenciális jövedelmük nagyobb részére.