A közép-európai térségben Magyarországon működik a legfejlettebb és legaktívabb kockázatitőke-szektor, amit az is mutat, hogy 1990 óta a régióba beáramlott 1,5 milliárd dollárnyi kockázati tőkéből 800 milliót hazánkban fektettek be -- hangoztatta Fodor Péter, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (MKME) elnöke egy tegnapi szakmai konferencia szünetében tartott sajtótájékoztatón.
A befektetések 23 százaléka az élelmiszeriparban, 18 százaléka a gépiparban, további 17 százaléka pedig az informatikai-távközlési ágazatokban valósult meg -- tette hozzá az elnök. Az utóbbi egy-két évben megnőtt a befektetők érdeklődése az új gazdasághoz tartozó iparágak iránt. Példaként említette az internethez, illetve annak alkalmazásához kapcsolódó szolgáltatásokat, a szoftverfejlesztést és a médiát. Ezt mutatja, hogy az idén befektetett összegek 40 százaléka ezekbe az ágazatokba került.
Jelenleg mintegy 2,4 milliárd dollár értékű kockázati és magántőke keres befektetési lehetőségeket a közép-európai térségben. Ezeknek a forrásoknak a bevonásáért erős verseny folyik az egyes országok és azok vállalatai között. Bár Lengyelország komoly versenytársa hazánknak, Magyarország jó esélyekkel indul ebben a megmérettetésben. Általános vélemény szerint ebből az összegből mintegy 500 millió kerülhet Magyarországra. Ám az, hogy végül is mennyi tőke finanszírozza a hazai vállalkozásokat, a szabályozói környezet mellett a konkrét projektek és menedzsmentek versenyképességén, minőségén is múlik -- figyelmeztetett Zombory Viktoria, az egyesület társelnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.