Az egyik legmarkánsabb változás, hogy a bankszámlák, illetve a takarékbetétek -- mai "sérthetetlenségük" megszűnésével -- nyitottá, hozzáférhetővé válnak a végrehajtás számára. A gazdasági társaságok valamennyi számlaszáma szerepel majd például a cégnyilvántartásban. Így ezentúl kevésbé lesz lehetőség különböző számlákra "eldugni" a pénzt.
Erősödik a zálogjogosult pozíciója. Nemigen fordulhat majd elő, hogy -- egy más által indított végrehajtási eljárás miatt, arról nem tudva -- ne jusson hozzá követeléséhez.
Módosultak az ingatlan-végrehajtásra vonatkozó passzusok is. Az ingatlanspekulációt vélhetően csökkenti majd, hogy a törvény az árverés mellett bevezeti a nyilvános pályázattal történő értékesítést. Fő szabályként az ingatlant beköltözhetően kell -- és csak kivételesen lehet lakottan -- értékesíteni. Méltányosabb elbánást nyújt a szabályozás az otthonától megválni kényszerülő adósnak a felkészülési idő biztosításával és a kikiáltási ár csökkentett mértékű leszállíthatóságával.
Átalakul a végrehajtói szervezeti rendszer. Megmarad az igazságügyi követelések behajtására hivatott megyei bírósági, valamint az önálló bírósági végrehajtók közötti különbség; differenciáltabbá válnak azonban a szervezet fölötti igazgatási-felügyeleti jogkörök. Az önálló bírósági végrehajtók felügyeletét a jövőben a végrehajtói kamara látja el. Merőben új keretet kínál a törvény a végrehajtói tevékenységhez egy sajátos társas vállalkozás formájában, amelyhez tőkebefektető nyújt gazdasági hátteret.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.