A közvetlen vitát a vállalatok jövőbeni jogállását szabályozó törvény ("Betriebsverfassungsgesetz") tervezete váltotta ki. A Walter Riester munkaügyi miniszter által előterjesztett indítvány a szakszervezetek számára különlegesen fontos, a munkavállalói beleszólást szabályozó kitételeket tartalmaz. Müller szerint a javaslat teljességgel elfogadhatatlan, és szűkebb körben kilátásba helyezte lemondását, ha minisztertársa nem enged -- írja a Die Welt.
A gazdasági tárca élén -- párton kívüli politikusként -- tevékenykedő Müller korábban rendkívül fontos volt a szociáldemokrata--zöld koalíció és a kormány egésze számára. Személyével a kancellár a gazdaság ügyeinek ideológiai hatásoktól mentes kezelését kívánta demonstrálni. Utóbb azonban a gazdasági miniszter immár Gerhard Schröderrel is szembeszállt, amikor a zöldkártya szerinti külföldi munkavállalási konstrukciót további szakmákra is ki akarta terjeszteni. Müller nyíltan kiállt, és kijelentette: az EU-térségen kívüli szakemberek beállítását célzó rendezést egyszerinek kell tekinteni, ami az információtechnológiában jártas munkavállalói körben jelentkező német deficitet volt hivatott pótolni. A szakemberek és a szakértelem hiányát távlatban helyi (át)képzéssel kell pótolni -- mondotta a gazdasági miniszter.
Müller emellett vitába keveredett a pénzügyminiszterrel és a szociáldemokraták parlamenti frakcióvezetőjével is. Magatartása mögött kommentátorok azokat az előnyös ajánlatokat látják, amelyekkel a vállalati szféra szeretné megszerezni magának a jó kapcsolatokkal bíró politikust.
A munkaügyi tárcával kirobbant vitája miatt kilátásba helyezte lemondását az eddig jobbára csendben tevékenykedő Werner Müller gazdasági miniszter. A német politikus a munkaadók érdekeit próbálta meg képviselni a kabinetben, és ebbéli törekvéseiben támadt konflikusa a szocáldemokraták által vezetett kormány többi tagjával. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.