"Eltökéltük, hogy megfosztjuk eszközeiktől a szélsőségesek korlátozott csoportját" -- mondta Robertson, miután Brüsszelben tárgyalt Kerimmel. Nincs szó azonban a KFOR mandátumának kiterjesztéséről -- tette hozzá a CNN szerint. Kerim is úgy nyilatkozott, Macedónia nem kéri a NATO közvetlen beavatkozását, csak azt, hogy akadályozza meg a szélsőségesek behatolását az országba.
Az észak-macedóniai Tetovó körül tegnap is folytatódtak a szórványos összecsapások az albán fegyveresek és a macedón rendőri, katonai alakulatok között. Utóbbiak páncélozott járművekből, tábori lövegekből, tarackokból álló erősítést kaptak. A határtérség macedón oldalán lévő belga utánpótlásbázis védelmére "elővigyázatosságból" egy belga ejtőernyősszakaszt vezényeltek ki, az ugyanott található német bázisra további 100 katonát és páncélozott eszközöket küldtek.
Kerim Brüsszelben az Európai Unió külügyminiszterei előtt úgy nyilatkozott, hogy Macedónia problémáit az országon belül kell megoldani; katonai eszközök alkalmazása az etnikai konfliktusok megoldásának a lehető legrosszabb módja lenne. Anna Lindh svéd külügyminiszter bejelentette: az uniós országok között erős politikai egyetértés alakult ki az albán szélsőségesek elítéléséről és arról, hogy intézkedni kell az etnikai kapcsolatok és a határbiztonság javítása érdekében. Az unió nem fogja eltűrni az albán lázadók semmilyen támogatását sem -- áll a külügyminiszterek közleményében. Az EU április elején stabilitási és társulási megállapodást ír alá Szkopjéval. Javier Solana biztonságpolitikai főképviselő szerint a válság kezelése az érintett nemzetközi szervezetek példátlanul szoros együttműködése jegyében zajlik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.