Közepesen jó kukoricatermés ígérkezik Franciaországban a tavalyi pusztító aszály után, a gazdák azonban attól tartanak, hogy termésüket nehezen tudják majd elhelyezni az unió piacán a magyar termelők által támasztott konkurencia miatt - írja a privátbankár.
A francia kukoricatermesztők szervezete, az AGPM számításai szerint a 2004/05-ös szezon termése 15,3 millió tonna lesz, szemben a tavalyi 12 millió tonnával. A hozam azonban még mindig elmarad a 16 millió tonnás átlagtól. Júliusban az idén is túl száraz volt a főbb kukoricatermő vidékek időjárása egy jó termés beéréséhez. (privatbankar)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.