A pénzügyminiszter 2005-ben éves átlagban 4,5 százalékos inflációt vár az idei éves szinten 6,8 százalékos pénzromlás után, és véleménye szerint az uniós normák szerinti következő évi államháztartási deficitet nem növelik a módosító javaslatok, 2005-ben a GDP-arányos államháztartási deficit 4,7 százalék lesz.
Draskovics Tibor ezt a 2005. évi büdzséhez beadott javaslatokról szóló zárószavazást megelőzően mondta újságíróknak a parlamentben.
A miniszter aláhúzta: a nyugdíjreform hatását is figyelembe véve a következő évi deficit korrigált száma uniós normák szerint 3,8 százalék lesz, miközben az elsődleges egyenleg lényegében egyensúlyban lesz.
Draskovics Tibor szerint a gazdasági növekedés kiegyensúlyozott lesz, és 2005-ben 4 százalék körüli szintet ér el.
Kérdésre válaszolva elmondta: összesen mintegy 1.700 indítvány érkezett a költségvetéshez, ebből a kormány hozzávetőleg 130-at tartott támogathatónak, ezek együttes költségvetési kihatása 70 milliárd forintra rúg. (ebroker)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.