BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb célokra adnak a hitelből

A midihitel is beolvad a Sikeres Magyarországért vállalkozásfejlesztési programba - tudta meg lapunk. Így összességében várhatóan nyolc programot gyúrnak egybe a holnap kormány elé kerülő egyablakos rendszerbe, és még az utolsó pillanatban is további célokkal bővül a hitel. Így munkahelyteremtő beruházásokhoz, a kortárs művészet működési feltételeinek infrastrukturális fejlesztéséhez, filmgyártási és -terjesztési kapacitásokhoz kapcsolódó beruházáshoz, sportolási feltételek megteremtését célzó beruházásokhoz, innovációhoz és k+f-hez, hazai pályázatok társfinanszírozásához, állami és önkormányzati PPP-finanszírozáshoz, város- és településrehabilitációhoz lesz igényelhető, illetve a programhoz tartozik a mikrohitelplusz is.

Azaz egy kalapba kerül az Magyar Fejlesztési Bank Rt. öszszes vállalkozásfejlesztési hitelprogramja, amelynek összkerete 410 milliárd forint lesz.

A midihitel a négylépcsős hitelprogram elemeként 2003 őszén indult, s nem volt túl sikeres. A konstrukció a mikro- és kisvállalkozásoknak kezdetben maximum tízmillió, később 25 millió forint külső forrást igénylő fejlesztési elképzeléseit támogatja. A GKM a hitelhez négy százalék kamat- és 50 százalék garanciadíj-támogatást nyújt három éven keresztül. Miután ez is a gyűjtőprogramba kerül, feltételei javulnak, így például a kedvezményes kamata módosul, szintén háromhavi Euribor plusz maximum négy százalék lesz évente. (MK)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.