BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fektesse pénzét kelet-európai ingatlanokba!

Egyre több befektetési alap közül válogathatnak azok, akik kelet-európai ingatlanokba kívánják fektetni pénzüket. Az érdeklődés igen nagy, hiszen így a kisbefektetők anélkül tudnak beszállni erre a száguldó piacra, hogy a helyi bürokráciával és egyéb gyakorlati nehézségekkel kellene megküzdeniük. A keleti piac nagyon vonzó: a Bloomberg által idézett szakértők szerint a bolgár tengerparton 40 ezer fontért két hálószobás luxuslakást lehet vásárolni, ez kevesebb, mint amennyivel egy átlagos brit lakóingatlan értéke az elmúlt két évben nőtt.

A Black Sea Property Fund márciusban 50 milliós kibocsátást hajtott végre a londoni alternatív befektetési piacon; a pénzből bulgáriai luxusnyaralókat vásároltak. A Bulgarian Property Developments - amely januárban jelent meg a londoni piacon - építési telkeket vásárolt az EU-tagságra váró országban. Legutóbb a bolgár szálloda- és ingatlanfejlesztő cég, az Orchid Developments Group bocsátott ki részvényeket a brit fővárosban, és 50 millió fontos kibocsátásra készül a szófiai és Szófia környéki ingatlanokra szakosodott Lewis Charles Sofia Property Fund is. Bulgária mellett Oroszország a Kelet-Európa iránt érdeklődő befektetők kedvence. Augusztus első felében a Raven Russia 153 millió fontot kalapozott össze Londonban, ez jó háromszorosa az e téren úttörőnek számító Eastern Property Holdings korábbi svájci kibocsátásának. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.