A 12 napja indított razziák során német nyomozók már 150 ember lakását és irodáját kutatták át. Az így „megvizsgáltak” közül immár 91-en vallomást tettek és vállalták 27,8 millió euró adó utólagos megtérítését.
Németország mellett Svédország, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland hatóságai is tudomást szereztek potenciális adócsalókról akik liechtensteini számlákat használnak.
A német törvény szerint mindazok, akik bejelentik téves adóbevallás leadását még mielőtt ezt a hatóságok feltárnák, mentesülnek a jogi következmények alól.
Az országszerte végrehajtott körözés során már visszalépett a Deutsche Post vezérigazgatója, Kalus Zumwinkel is. Bajorország (Bayern) és Alsó-Szászország (Niedersachsen) bejelentették: a fellépés nyomán már 68 honpolgár önként kiegészítette adóbevallását, és hajlandó többet fizetni az államnak.
Németország második legnagyobb bankja, a Bayerische Landesbank ma jelentette be, tervezi liechtensteini érdekeltségeinek eladását. Egy tavalyi felvásárlás során a bank közvetett tulajdonjogot nyert a Hypo Alpe Adria Liechtenstein részvénytársaságban.
A miniállam vezetőjének múlt heti berlini látogatása során Angela Merkel német kancellár fenyegető hangnemet vett fel, követelve az illegális pénzmozgások ellehetetlenítését – „következményeket” helyezett kilátásba, amennyiben ez nem valósulna meg. „Befagyott a hangulat a két ország között” – cikkezték német napilapok.
Holnap a monacói Albert herceg számíthat fenntartások megbeszélésére berlini vizitjén. Az OECD jelentése e két ország mellett még Andorrát tekinti „nem együttműködő adóparadicsomnak”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.