BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Német–brit szópárbaj a gazdaságösztönzésről

Szokatlanul éles kritikával illette a brit kormány konjunktúraélénkítő intézkedéseit a német pénzügyminiszter a gazdaságösztönzés uniós összehangolásáról is dönteni hivatott, tegnap kezdődött EU-csúcs előtt. Peer Steinbrück „durva keynesiánus” intézkedések alkalmazását rótta fel a brit kormánynak, amelyek miatt egy egész generációt meg fognak terhelni pótlólagos adókkal.

Steinbrück kevéssé mérlegelte szavait, amikor kijelentette, hogy „most olyan politikusok dobálóznak a milliárdokkal, akik korábban nem folyamodtak volna a deficitköltekezéshez”. A német pénzügyminiszter „lélegzetelállítónak” és „nyomasztónak” mondta azt, ahogy más országok politikusai a mostani, kipróbálatlan helyzet kezelésére vetnének be súlyos összegeket.

London igyekezett visszafogottan reagálni az ügyre. Gordon Brown miniszterelnök közölte, hogy ő és kabinetje higgadtan fogadta a nyilatkozatot, és személy szerint továbbra is fenntartja a jó munkakapcsolatot Angela Merkel német kancellárral. A német kormányfő – az EU-csúcstalálkozóra érkezve – szintén békülékenyebb hangot ütött meg, amikor közölte, hogy kormánya tisztában van a felelősségével, és kellő időben ismét megvizsgálja, mit kell tennie. VG

Taktikázás

Ha London és Párizs ösztönző programjait Berlin csak ímmel-ámmal követné, akkor az akciók nagy nyertesévé a német ipar és gazdaság válhatna – mutatnak rá elemzők a vita kapcsán.

A pótlólagos kereslet jelentős része a német exportőröknél csapódna le, így ott az államadósság

komolyabb növelése nél-kül jelentkezne az üzleti élet pezsdítésére irányuló hatás.

A pótlólagos kereslet jelentős része a német exportőröknél csapódna le, így ott az államadósság

komolyabb növelése nél-kül jelentkezne az üzleti élet pezsdítésére irányuló hatás.-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.