BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Deficitlefaragás az USA-ban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hat éven belül a GDP mintegy 3 százalékát jelentő, „fenntartható” szintre kell mérsékelni az Egyesült Államok költségvetési hiányát

Hat éven belül a GDP mintegy 3 százalékát jelentő, „fenntartható” szintre kell mérsékelni az Egyesült Államok költségvetési hiányát – jelentette ki Peter Orszag, a Fehér Ház költségvetési irodájának (OMB) vezetője.

Legutóbbi előrejelzésében az OMB 3,9-4 százalékos hiányt jósolt a 2015–2017 közötti évekre. Az idei, 1,4 ezer milliárd dolláros rekorddeficit a GDP 10 százalékára rúg. n Bloomberg

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.