Fegyvergyártó bázist szeretne a kormány
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA magyar védelmi ipar kapacitásának visszaépítésével foglalkozó testület kezdte meg működését Lepsényi István államtitkár vezetésével – jelentette be Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter szerint ez nemcsak gazdasági, hanem nemzetbiztonsági kérdés is, amellyel a honvédelmi, a belügyi és a nemzetgazdasági tárca közös bizottsága foglalkozik. A miniszter ezt annak kapcsán mondta, hogy – amint arról a Magyar Idők beszámolt – az adóhatóság a behajtást fegyveresekre bízná. Varga szerint az adóhivatali dolgozóknak meg kell tudniuk védeni magukat az őket ért atrocitástól. Közölte: mindez nem jelent létszámbővítést, hiszen a regionális igazgatóságok megszüntetésével jelentős kapacitások szabadultak fel. Hangsúlyozta: az adóhivatal létszáma 5 százalékkal, 1200 fővel csökkent az elmúlt fél évben.


