BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Meggondolta magát a Magyar Posta, nem lesz leépítés

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Korábban még úgy volt, hogy több száz főt küldenek el, de végül elvetették a terveket.

Mégsem kezd csoportos létszámleépítésbe a Magyar Posta – ezt Fónagy János államtitkár válaszolta a parlamentben egy írásban feltett kérdésre. 

20221220 KaposvárA lakossági tiltakozások után az önkormányzat sikerre vitte a tárgyalásokat, ennek köszönhetően január első felében kinyit a bezárt toponári és a kaposfüredi posta, jelentették be  a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Fotó: Lang Róbert / Somogyi Hírlap

Ahogy arról a Világgazdaság is beszámolt: a Magyar Posta tavaly ősszel jelentette be , hogy több száz postát zárnak be országszerte az energiaválság miatt, és csoportos létszámleépítésbe is kezdenek. A tervek szerint Budapesten 150 dolgozót, három megyében pedig még 30-30 főt küldtek volna el. 

Fónagy a válaszában azt írta: a tavaly novemberben felállt új menedzsment felülvizsgálta a terveket, és úgy döntött, hogy mégsem hajtják végre. Arra már nem tért ki, hogy eddig hány embert küldtek el, utolsó mondatként pedig hozzátette: a menedzsment a hatékonyságjavítási lehetőségeket továbbra is vizsgálja, és a későbbiekben dönt a szükséges intézkedésekről. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.