BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint ezer embert küld el a Magyar Posta

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Alig egy hónapja még azt közölték: mégsem lesz leépítés.

Mégis végrehajtja a csoportos létszámleépítést a Magyar Posta. Noha januárban még arról szóltak a hírek, hogy az állami vállalat új vezetése visszakozik, és mégsem küldenek el több száz főt, most ennél is több embert rúgnak ki. A cég keddi közleménye szerint ugyanis 1200 fős csoportos létszámleépítés mellett döntött a vezetőség. 

Fotó: Sipeki Péter

Mint írták: a vállalat tavaly novemberben kinevezett új vezetésének kiemelt feladata a szervezet hatékonyságának növelése, a modern és 21. század követelményeinek megfelelő üzletmenet és szolgáltatási színvonal kialakítása. Az Európát sújtó és elhúzódó szankciós energiaválság azonban egyre nehezebb gazdasági környezetet teremt, amely, hasonlóan a bel- és külföldi nagyvállalatokhoz, a Magyar Posta tevékenységére is egyre inkább kihat.

A vállalat a közleményben kiemelte: 

a létszámcsökkentés a szolgáltatási színvonalat nem érinti, a társaság célja továbbra is az, hogy az ország minden pontján magas minőségű szolgáltatásokat nyújtson lakossági és üzleti partnerei számára.

„Társaságunk hangsúlyozza, hogy a Magyar Posta által korábban meghirdetett új posta partneri program lehetőséget biztosíthat arra, hogy az érintett munkavállalók a szerződött partnereknél dolgozzanak tovább, emellett a vállalat együttműködik a kormány foglalkoztatáspolitikáért felelős szervezeteivel is annak érdekében, hogy segítse a minél gyorsabb elhelyezkedést” – közölte a cég. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.