A február 1-jén elindított Baross Gábor újraiparosítási hitelprogram forgóeszköz- és beruházási hitelei kimerültek, a vállalkozások rövid időn belül lekötötték a kormány által biztosított, rendkívül kedvező kamatozású forrásokat – erősítette meg pénteken kiadott közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).

Nagy Márton, gazdaságfejlesztési miniszter
Fotó: MTI

Ez azt jelenti, hogy a magyar gazdaság a háború és szankciók sújtotta helyzetben is vitalitást, erőt mutat, sokan akarnak beruházni, fejlődni. A vállalkozások hiteléhsége nagy, a magas kamatok azonban erősen visszafogják a növekedést.

A hitelprogramban 16 kereskedelmi bank vesz részt közvetítőként az Exim mellett. 

Az alprogramok felfüggesztéséig forgóeszközhitelt 912 vállalkozás igényelt, átlagosan 655 millió forint összegben, míg beruházási hitelt 163 vállalkozás igényelt, átlagosan 1,24 milliárd forint összegben 

– összegezte a GFM.

Újabb százmilliárdokat pumpál a gazdaságba a magyar kormány

További 600 milliárd forintot önt a magyar gazdaságba a kormány a Baross Gábor tőkeprogramon keresztül – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.

Annak érdekében, hogy idén kivédjék a recessziót, és 1,5 százalékos növekedést érjen el az ország – megvédve így a teljes foglalkoztatottságot és a családokat –, a kormány 

a hitelprogram keretének ezermilliárd forintra növeléséről döntött, azaz a kormány további 300 milliárd forintnyi, igen kedvező forrást juttat a gazdaságba. 

Így több beruházás, több munkahely jöhet létre, tovább javulhat az ország versenyképessége.

Nagy Márton miniszter arra kérte az Eximbankot, hogy a lehető leghamarabb nyissa újra a hitelprogramot, a finanszírozási forrás legyen mielőbb elérhető a vállalkozások számára – közölte a GFM.