BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Most a postások kaptak fontos levelet

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Átlagosan mintegy 10 százalékos keresetfejlesztésről állapodott meg a Magyar Postások Érdekvédelmi Szövetsége, a Postás Szakszervezet, valamint a Magyar Posta vezetése 2023. január 1-jétől visszamenőlegesen – közölte az állami vállalat.

Mintegy 10 százalékos keresetfejlesztésről állapodott meg a Magyar Postások Érdekvédelmi Szövetsége, a Postás Szakszervezet, valamint a Magyar Posta vezetése 2023. január 1-jétől visszamenőlegesen – közölte az állami vállalat. 

20230126 LajosmizseSzűcs János lajosmizsei külterületi postás egy napja.fotó: Németh András Péter NAP Szabad Föld 20230126 Lajosmizse
Szűcs János lajosmizsei külterületi postás egy napja.
fotó: Németh András Péter NAP Szabad Föld
Fotó: Németh András Péter / Szabad Föld

Mint írták, a most megvalósuló keresetfejlesztés megfelel a társaság jelenlegi teherviselő képességének, és figyelembe veszi a munkavállalók társaságnál eltöltött éveit. A ma aláírt megállapodás értelmében 

a hároméves bérmegállapodásban szereplő 2 százalék helyett átlagosan 10 százalékos béremelés valósul meg 2023. január 1-jével visszamenőlegesen. A megemelt béreket első alkalommal az áprilisi hóra vonatkozó bérükkel kapják meg a munkavállalók.

A hároméves bérmegállapodást aláíró érdekképviseletekkel február elején már részmegállapodást kötött a társaság. Ennek köszönhetően a munkáltató az idei éven belüli lojalitás elismerésére biztosított béren kívüli juttatást két egyenlő részletben fizeti ki. Az első, bruttó 50 ezer forintos részletet a dolgozók márciusban már megkapták. A második részletet, szintén bruttó 50 ezer forintot decemberben fizetik ki, de a társaság vállalja, hogy a pénzügyi feltételek figyelembevételével megvizsgálja az összeg emelésének lehetőségét. Ezen túlmenően duplájára nőtt a munkavállalók napi munkába járását támogató utazásiköltség-térítés is.

A képet árnyalja, hogy februárban jelentette be az állami vállalat: 1200 fős csoportos létszámleépítésbe kezd, amit azzal indokoltak, hogy az Európát sújtó és elhúzódó szankciós energiaválság egyre nehezebb gazdasági környezetet teremt, amely a posta tevékenységére is egyre inkább kihat. Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter legutóbb az Inforádióban beszélt a társaság folyamatban lévő átalakításáról, szerinte a postának újra kell definiálnia a stratégiáját, ahogy ő fogalmazott, „rendbe kell tennie”.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.