BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Látványos éjszakai drónfelvételeken a debreceni BMW-gyár – nézze meg a teljesen kész komplexumot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Gyönyörű felvételek érkeztek a debreceni BMW-gyárról, ahol már a következő hetekben elindulhat a próbagyártás.

Lényegében már az utolsó simításokat végzik a debreceni BMW-gyáron, melynek festőüzemében indul el elsőként a gyártás írja a Dehir. Az üzem Facebook-oldala, amely már 11 ezer követővel rendelkezik, több látványos drónfelvételt is megosztott a lappal. Ezek között vannak olyanok, amelyek nappal, s vannak olyanok is, amelyek a naplemente idején, illetve éjszaka készültek.

Már az utolsó simításokat végzik a debreceni BMW-gyáron, melynek a festőüzemében indul el elsőként a gyártás / Fotó: Dehir

Korábban írtunk róla, hogy most ősszel már a próbagyártással elindul a termelés, elsőként a festőüzemben, amely óránként harminc karosszéria festésére lesz képes. A cívisvárosban a BMW Group egy teljes értékű autógyárat épít fel, présüzemmel, karosszériaépítő részleggel, fényezőműhellyel és összeszerelő csarnokkal, valamint az elektromos hajtáshoz szükséges akkumulátorcellák összeszerelését házon belül lehetővé tevő, egyedi akkumulátor-összeszerelő üzemmel. 

debreceni BMW-gyár
Óránként harminc karosszéria festésére lesz képes a festéküzem a debreceni BMW-gyárban / Fotó: Dehir

A Debrecen Északnyugati Gazdasági Övezetében, több mint 400 hektárnyi területen elterülő üzem a vállalatcsoport első olyan egysége, amelyet már a tervezés első fázisától teljes egészében az iFactory koncepció alapján fejlesztettek, a hatékony, környezetbarát és digitalizált gyártás jegyében.

Itt gyártják majd a tisztán elektromos meghajtású Neue Klassét.

A gyár a tervek szerint 2025-ben kezdi meg a termelést, több mint ezerötszáz munkavállalóval, egyben ekkor gördül le a gyártósorról a Debrecenben debütáló, tisztán elektromos meghajtású Neue Klasse első modellje is.

debreceni BMW-gyár
Magyarország legnagyobb naperőművét építi fel a debreceni BMW-gyár / Fotó: Dehir

A modellek gyártásához szükséges áram egy részét zöldforrásból biztosítja a BMW Debrecenben, ahol a cég az ország legnagyobb naperőművét építi. Az alapkő letételén Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is jelen volt, aki azt mondta, hogy a kormány minden szükséges döntést meghoz Debrecen vonzerejének növelése érdekében. Az idén októberre elkészülő napelempark területe 50 hektár, ami nagyobb, mint 70 focipálya, 71 ezer panelből áll majd, teljesítménye meghaladja a 85 gigawattot.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.