
Felzárkózó észak, lemaradó dél – Navracsics Tibor szerint változtatni kell a fejlesztéspolitikán
Több segítséget kell kapjon a Dél-Dunántúl.
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter szerint Magyarország fejlesztési térképe átalakulóban van, a kormány határozott iparpolitikai intézkedéseinek köszönhetően Észak-Magyarország megkezdte a felzárkózást.

Ugyanakkor
a dél-magyarországi vármegyék dinamikája még kívánnivalót hagy maga után.
Ezért az iparpolitikai és a közlekedés-infrastrukturális fejlesztéseket a jövőben ezekre a területekre összpontosítják majd – emelte ki a tárcavezető.

parlament
Megszületett a döntés: nem lesz ugyanaz a közmédia, durván szigorodnak a vizsgálóbizottságok, visszaszorulnak a politikai reklámok
Az országgyűlés több jelentős törvénymódosítást is elfogadott. A parlamentben a vizsgálóbizottságok munkáját akadályozó személyek akár rendőri elővezetéssel is számolhatnak.

parlament
Közös beruházások és új szövetség: ezt tervezi Magyar Péter a visegrádi országokkal
A miniszterelnök szerint a visegrádi együttműködés a közös érdekekről és a régió versenyképességének erősítéséről szól. Magyar Péter úgy véli, hogy a V4-ek ismét Közép-Európa fejlődésének és európai súlyának egyik meghatározó motorjává válhatnak.
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!



