
Magyar ipar: még nem jött el a fordulat
Nem zárta túl fényesen az elmúlt évet a hazai ipar, hiszen a termelés volumene 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön közzétett adataiból. Novemberben a nyers adatok éves szintű visszaesése 4,0, a munkanaphatástól megtisztított adat 2,7 százalékos mértékű volt.

A termelés novemberhez képest is visszaesett, a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított adatok szerint 1,8 százalékkal, miután a novemberi termelés 1,1 százalékkal maradt el az októberitől. A közzétett adatok szerint
az ipari termelés a tavalyi év egészében 4,0 százalékkal maradt el a 2023-astól, ami pedig 5,5 százalékkal volt kisebb a 2022-esnél.
A KSH azt is elárulta, hogy a legnagyobb súlyú feldolgozóipari alágak közül visszaesett a termelés a járműgyártásban és az akkumulátorgyártást is magában foglaló villamos berendezések gyártásában, ám a számítógép, elektronikai, optikai termék, illetve az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása nőtt.
A gyenge decemberi adatot már előrevetítette a magyar gazdasághoz ezer szállal kötődő német ipar megrendeléseinek zuhanórepülése is.





