A Szallas.hu idei adatai szerint a magyar vendégek több mint harmada (34 százalék) a horvát Kvarner-öböl térségét választja nyári úti célnak. A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalással.
A legnépszerűbb úti cél Vir, amely évek óta kiemelkedő helyet foglal el a magyar nyaralók szívében. A horvátországi sziget könnyen elérhető, családbarát szállásai és strandjai évről évre sokakat vonzanak. A második helyre Crikvenica került, amit szorosan követ Selce – ez is jelzi, hogy
a magyar turisták továbbra is erősen kötődnek az északi, gyorsan elérhető horvát partszakaszokhoz.
A toplista középmezőnyében még Zadar, Starigrad, Bibinje, Rovinj és Njivice szerepel, míg a dalmát régiót képviselő Makarska és Omis a toplista végén kapott helyet, utalva arra, hogy a távolabbi célpontok iránt valamivel kisebb a kereslet.
Az évek óta tartó trend idén is folytatódik: a magyar vendégek jellemzően az autóval is könnyen elérhető célpontokat választják nagyobb arányban
– árulta el Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője.
A foglalások alapján a magyar utazók többsége továbbra is a „klasszikus” egyhetes nyaralás mellett dönt.
A rövidebb (1–3 éjszakás) és hosszabb (8 éj vagy több) tartózkodások lényegesen ritkábbak.
A horvátországi nyaralást tervezők körében a legfőbb vonzerőt a természetes szépségű tengerpartok, a történelmi helyszínek, a megszokott és bevált úti célok, valamint a kedvező ár-érték arány jelenti. Tízből nyolcan saját autóval indulnak útnak, a vendégek közel fele az önellátást választja, harmaduk pedig félpanziót kér.
A felmérés alapján a horvát tengerpart iránti vonzalom töretlen, ugyanakkor egyre többen fontolgatnak alternatív külföldi vagy hazai lehetőséget. Azok körében, akik nem terveznek horvátországi utat, leggyakrabban anyagi okok vagy belföldi nyaralási tervek állnak a háttérben. Sokan választanak más, könnyen megközelíthető tengerparti országot – így Olaszország, Görögország és Bulgária is népszerű alternatívaként jelenik meg a nyaralók körében. Emellett
nő az érdeklődés az aktív kikapcsolódást kínáló, természetközeli desztinációk iránt, mint Ausztria, Szlovákia, Szlovénia vagy Románia – elsősorban Erdély térsége.
A városnéző túrák és egzotikus utak kisebb vonzerővel bírnak a felmérés résztvevői körében, míg a legkevésbé népszerű idén nyáron a „coolcation” trend: Skandinávia és a Balti államok a lista végére kerültek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.