BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elege lett a debreceni polgármesternek, utolsó figyelmeztetést adott a kínai akkumulátorgyáraknak – „Semmilyen együttműködés nem lesz”

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az önkormányzat felhívta a figyelmet a jogszabályok betartására. Papp László debreceni polgármester kemény üzenetet küldött az akkumulátorgyáraknak.

Debrecen Megyei Jogú Város vezetése személyes egyeztetést kezdeményezett a CATL, a SEMCORP és az EcoPro BM vezetőivel a gyáraknál az elmúlt időszakban az építés, üzembe helyezés, működtetés területén tapasztalt hiányosságok miatt, amelyek során nem volt biztosított a magyar jogszabályok maradéktalan betartása – számolt be róla az önkormányzat péntek délutáni sajtóközleménye alapján a Haon Hajdú-Bihar vármegyei hírportál.

Battery manufacturer CATL in Thuringia
Debrecen
kínai akkumulátorgyár
A debreceni önkormányzat határozott üzenetet küldött a kínai akkumulátorgyáraknak / Fotó: DPA / AFP

Az egyeztetésen Papp László polgármester felhívta az érintett vállalatok vezetőinek figyelmét, hogy a hatósági előírásokat és jogszabályokat kötelező pontosan betartani. Hozzátette, hogy ha a folyamatos ellenőrzések során bármilyen szabálytalanságot tapasztalnak a hatóságok, azokat kivizsgálják és szankcionálni fogják.

A városvezető kiemelte, hogy a már meglévő megrendelői szerződések nem jogosítják fel a vállalatokat arra, hogy az engedélyek hiányában bármilyen termelési tevékenységet megkezdjenek. Ez sem a hatóságot, sem az önkormányzatot nem befolyásolja az ügyek kivizsgálása és a megfelelő szankciók alkalmazása tekintetében. Engedélyek hiányában tilos az üzemek beindítása, valamint a veszélyes anyagok tárolása és felhasználása.

A közleményben hangsúlyozzák, hogy a város önkormányzata felszólítja az érintett vállalatok vezetőit, hogy a munkajogi, munkavédelmi és munkaegészségügyi szabályokat maradéktalanul tartsák be, a munkavállalói jogokat tartsák tiszteletben, valamint gondoskodjanak az egészséges munkakörnyezet biztosításáról. Ezen felül az önkormányzat kezdeményezi a Kormányhivatalnál az ellenőrzések rendszeressé tételét.

Ha az érintett cégek nem tartják be a jogszabályi rendelkezéseket, az önkormányzat részéről semmilyen együttműködésre nem számíthatnak.

„Az eddigi tapasztalatok alapján az önkormányzat a már megkezdett fejlesztéseken túl további fejlesztéseket nem tart időszerűnek. Az együttműködés alapja a szabályok betartása. Ha betartják a jogszabályokat van együttműködés, ha nem tartják be, nincs együttműködés” – zárult e debreceni önkormányzat közleménye.

Elképesztő, amire a Debrecenben gyárat építő óriás képes – piacvezetőként is döbbenetes a növekedési ütem

Remekül zárta az elmúlt évet a Debrecenben gyárat építő kínai akkumulátorgyártó CATL, mely a tavalyi év utolsó három hónapjában minden várakozást felülmúló módon az egy évvel korábbihoz képest 57,1 százalékkal növelte nyereségét, 23,17 milliárd jüan profitot termelve.

Mindez a növekedési ütem felgyorsulását igazolja a Reuters összefoglalója szerint, hiszen akkor a nyereség csak 41,2 százalékkal emelkedett éves alapon. Ez a profitnövekedésben két és fél éve nem látott sebességet is jelent a világ legnagyobb akkumulátorgyártójától. A hétfőn közzétett eredmények felülmúlják az LSEG elemzői által jósolt 40,2 százalékos növekedési ütemet is.

A CATL bevétele 36,6 százalékos növekedés után 140,6 milliárd jüan volt, szemben a harmadik negyedév 12,9 százalékos növekedésével és az elemzők által várt 23,8 százalékos ütemmel. A tavalyi év egészét tekintve 42,3 százalékkal nőtt a nyereség, ami három éve a leggyorsabb ütem.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.