Világgazdaság

K&H: bizonytalan a gazdaságpolitika

A következő 12 hónap stratégiájában a devizaeszközök, illetve ezen belül a részvények felülsúlyozását ajánlják a K&H Alapkezelő szakemberei, mivel a következő időszak nagy kérdése az, hogy a nemzetközi gazdaságot a stagnálás vagy a lassú növekedés határozza-e meg, míg Magyarországon a pozitív államháztartási egyenleg megtartása mellett a régiós lemaradás ledolgozása lehet a cél.

A K&H Alapkezelőnek közleménye szerint az alapkezelő hatodik alkalommal rendezte meg éves befektetői konferenciáját, amelyen elsősorban az intézményi befektetők számára adtak tanácsokat, hogy a következő egy évben milyen irányok és mozgások határozhatják meg a tőkepiacokat.

Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója konferencián elmondta: "A fejlett országokban, ezen belül is a világgazdaság növekedésének irányát döntően meghatározó Egyesült Államokban lassuló, de még pozitív növekedést tapasztalunk, ugyanakkor a fenntartható növekedés elemei - a lakossági fogyasztás, illetve a beruházások bővülése - egyelőre nem vették át a gazdaság motorjának szerepét, így azt részben továbbra is a kormányzati élénkítő beavatkozások ösztönzik".

Horváth István kifejtette: a fellendülő nemzetközi konjunktúra, illetve a német ipari termelés az exporton keresztül komoly támaszt jelentett a magyar gazdaság számára az elmúlt időszakban. A magyar pozíció javításának feltétele, hogy a pozitív államháztartási egyenleg megtartása mellett a hazai adósságállomány csökkenjen, illetve a bővülését követően a lakossági fogyasztás élénkülni tudjon.

A következő 12 hónap befektetéseit az alacsony növekedés mellett jelentős kockázat fogja meghatározni. A hazai gazdaságpolitika körüli bizonytalanságok miatt a forint eszközök és ezen belül az államkötvények alulsúlyozását javasolj a K&H Alapkezelő.

A hazai részvénykitettség helyett jobbnak gondolják a régiós kitettséget, mivel a magyar alacsonyabb értékeltsége nem kompenzálja a gyengébb növekedési kilátásokat és a gazdaságpolitikai bizonytalanságból eredő magasabb kockázatokat.

Horváth István szerint a válság során a hazai pénztárak portfóliójában is megjelentek a deviza kötvények, a világszerte duzzadó államadóság miatt azonban most a nemzetközi kötvények alulsúlyozását javasolják a szakemberek.

"A deviza eszközökön belül a pénzpiaci és a részvénybefektetések preferáltak, mivel a jelenlegi negatív hangulat miatt hosszú távra tekintve olcsóbbak a nemzetközi részvénypiacok" - elemezte a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

forint deviza eszközök Bank növekedés magyar K&H gazdaság