Egy tag voksolt a kamatcsökkentésre
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz MNB monetáris tanácsának egyetlen tagja, a jelenlegi Országgyűlés által delegált négy tag egyike, Cinkotai János szavazott a jegybanki alapkamat 25 bázispontos csökkentésére a testület február 28-i ülésén – derül ki az ülés jegyzőkönyvéből. A monetáris tanács további hat tagja, köztük a jegybank elnöke és két alelnöke a kamat 7 százalékon tartására voksolt.


