BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vissza a mobilszolgáltatáshoz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A telekommunikációs szolgáltatásokat kínáló brit BT Group (British Telecom) tárgyalásokat folytat a spanyol vezető távközlési céggel, Telefonicával az O2 leányvállalatának a megvásárlásáról. A BT 13 éve nem foglalkozik már mobilszolgáltatásokkal, de most vissza szeretne térni a piacra. A társaság még 2001-ben választotta le a most a Telefonicához tartozó O2 leányát, amiben most ismét szeretne tulajdonrészt szerezni. A BT Group még egy másik társasággal (az Orange és a Deutsche Telekom tulajdonában lévő EE vállalattal) is tárgyalásokat folytat, de egyelőre további részleteket nem hoztak nyilvánosságra. A BT Group annyit azonban elárult, hogy az O2 azért egyszerűbb célpont, mert csak egy tulajdonosa van, és a cég szerint a Telefonica sokkal egyszerűbb tárgyalópartner, mint az EE nevű társaság két tulajdonosa. Mindenesetre a Telefonica is jól járhatna a tranzakcióval, mert a befolyt összegből akár újabb célpontok után nézhetne (főként Dél-Amerikában), illetve adósságcsökkentésre is fordíthatná azt. A BT Group pedig az Egyesült Királyság legnagyobb távközlési szolgáltatója lehet a tranzakció után. A Macquarie Group 15 milliárd dollárra értékeli az O2 leányt. A Telefonica árfolyama közel egy hónapja emelkedik, és 12,95 eurós ellenállás áttörésével hamarosan egy éve nem látott magasságba kapaszkodhat a papír.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.