BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Első számú európai kulturális célpont

Egyre népszerűbb úti cél Németország a honfitársaink körében is, ami az első negyedévben 161 602 magyar vendégéjszakát eredményezett, ez pedig 9,8 százalékos növekedés a tavaly január–márciusi időszakhoz képest – mondta Czeiszing Miklós, a Német Turisztikai Hivatal (DZT) képviseleti vezetője annak apropóján, hogy Budapest és Berlin 25 éve testvérvárosok. Kiemelte: a magyarok tavaly 707 208-szor hajtották álomra fejüket németországi szálláshelyeken, ez a szám a 2006-osat 65,5 százalékkal haladja meg. A magyar utazók évente közel 630 ezer utazást tesznek a szövetségi köztársaságba, ezzel körükben Ausztria (14 százalék) után a második legnépszerűbb célpont (13), megelőzi Romániát (11), Olaszországot és Horvátországot (9-9).

Czeiszing Miklós szerint Németország 6250 múzeummal és 41 UNESCO-világörökséggel az európaiak első számú kulturális úti célja. Hangsúlyozta, hogy a városi turisták 10 ezer sokszínű város közül választhatnak, az európai top 25-ös listán Berlin a hetedik, München a 14., Frankfurt pedig a 23. helyet foglalja el. Mindemellett az üzleti turizmus is virágzik: a németek világelsők a vásárok üzletágában, 22 rendezvényhelyszínen 150 nemzetközi kiállítást bonyolítanak le és 9 millió szakmai látogatót regisztrálnak évente.

Idén 500 éves a reformáció, a tematikus Luther-kampánnyal a turisztikai hivatal célja egy modern Németország-kép közvetítése, illetve Németország mint kulturális úti cél erősítése a nemzetközi versenyben. Jövőre a kulináris élvezetekre összpontosít a DZT, 2019-ben a 100 éves Bauhaus, 2020-ban pedig Beethoven születésének 250. évfordulója lesz a fő tematika. Catarina Erceg, a VisitBerlin menedzsere emlékeztetett: a fal városából Berlin világvárossá vált, ma már több mint 30 millió vendégéjszakát jegyez, akárcsak New York, London, Párizs, Dubaj, Hongkong vagy Szingapúr. Felhívta a figyelmet, hogy Berlin a trendek városa, a lélegzetelállító történelem mellett a jó ár-érték arány miatt is érdemes felkeresni.

A város számos magyar vonatkozása közül Erceg kiemelte: a berlini Konzerthausorchester vezető karmestere Fischer Iván, a Bundesligában szereplő helyi labdarúgócsapat vezetőedzője pedig Dárdai Pál.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.