Konjunktúrát mutat a márciusi index
Tovább süllyedt a beszerzésimenedzser-index, márciusban már 57 pont volt az érték – jelentette a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Ez ugyan jelentős visszaesés a januári 61 ponthoz képest, ám még így is masszív konjunktúrát és pozitív várakozásokat vetít előre. A március egyébként jellemzően átlag alatti hónap az 1995 óta mért adatok szerint, a 2018 harmadik hónapjában mért érték viszont átlag felettinek tekinthető.
Az előző hónapok trendjébe igazodóan tovább nőtt a foglalkoztatottság mutatója. Emellett érdemes kiemelni az új rendeléseket, amelyek ugyan csökkentek, de továbbra is 50 feletti értéket mutatnak. A készletek már 15. hónapja bővülnek, a márciusi adat megegyezik a februárival.
Márciusban a válaszadók címke, csomagolóanyag, dugó, feldolgozott acél, lemez, műanyag flakon, papír, üveg és vas kapcsán jeleztek jelentősebb áremelkedést, hiány volt alumíniumból, borosüvegből, cellulózból készült papírból, hidraulikus munkahengerből, műanyag-granulátumból, nyersanyagból, olajból és poliamidból. Jelentősebb árcsökkenésről élő állat esetében számoltak be a válaszadók – közölte az MLBKT.s munkahengerből, műanyag-granulátumból, nyersanyagból, olajból és poliamidból. Jelentősebb árcsökkenésről élő állat esetében számoltak be a válaszadók – közölte az MLBKT.


