BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Extrák a GYSEV két mozdonyán

Elkészült a GYSEV Zrt. első, dízel segédhajtással is működő Vectron villamos mozdonya. A vasúttársaság tavaly vásárolt a Siemenstől kilenc új vontató járművet, amelyek közül kettőbe szerelnek dízelmotort is. Ennek előnyeit a vasúttársaság – közleménye szerint – elsősorban az áruszállításban tudja kihasználni.

A GYSEV Zrt. a múlt év elején jelentette be, hogy jelentősen fejleszti vontatójármű-parkját. Az említett kilenc villanymozdony két és három áramnemű, ezért Európa számos országában közlekedhetnek, a hazai intercityforgalom mellett pedig szerepet kaptak a magyarországi és nemzetközi árufuvarozásban is. A vasúttársaság már a vásárláskor megállapodott a gyártóval, hogy két mozdonyba az átadástól számított egy éven belül beszerel dízel segédhajtást. Az első vontató járműbe már néhány hete belekerült egy 180 kilowattos dízelmotor, a beépített berendezések össztömege mintegy 3,6 tonna. A másikba a napokban építik be az extrákat, a munkával október elejére végeznek.

„A Magyarországon egyedülálló fejlesztés segíthet bennünket abban, hogy a hazai és nemzetközi árufuvarozás területén tovább növeljük szerepünket, hiszen villamos mozdonyaink közül kettőt dízelüzemben is használni tudunk. Ez elsősorban árufuvarozó leányvállalatunk, a GYSEV Cargo Zrt. számára előnyös: a mozdonyok olyan helyszíneken, például terminálokon, teherpályaudvarokon is tudnak vontatási tevékenységet végezni, ahol nincs kiépítve a villamos felső vezeték. A villamos-dízel üzemű mozdony Európában is ritka, ezért igyekszünk minél inkább kihasználni ezt a piaci előnyt” – mondta a fejlesztés kapcsán Kövesdi Szilárd, a GYSEV Zrt. vezérigazgatója.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.