A román villamosenergia-rendszerrel eddig is volt kapcsolatunk, de miután szomszédunk nem tagja a nyugat-európai áramrendszernek, ezért csak úgynevezett szigetüzemben lehetséges bármilyen irányú áramtranzit -- mondták el érdeklődésünkre az Országos Villamos Teherelosztóban. Korábban jellemzően mi exportáltunk villamos áramot Arad térségébe ezen az összeköttetésen keresztül, bár ebben az évben még szállítottunk.
A Reuters jelentése szerint az új aradi alállomáson keresztül a román és magyar villamosenergia-rendszerek között több mint 800 megawattnyi áram tranzitálására van technikai lehetőség. Az új létesítmény, amelyet a német Siemens épített, tulajdonképpen lehetőséget ad Romániának, hogy rákapcsolódjon az UCTE rendszerére, amint elnyeri a tagságot. A Transelectrica reményei szerint a nyugat-európai áramkereskedelem jelentősen növekszik a jövőben. A cég számos előkészületi lépést tervez 2001-ben, s arra számítanak, 2002-ben teljes jogú tagként csatlakozhatnak az UCTE-hez. A felkészüléssel párhuzamosan folyik a Transelectrica 823 millió dolláros reorganizációs programja. A román pénzügyminiszter az elmúlt héten írta alá a garanciamegállapodást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal, valamint az EIB-vel egy 135 millió dolláros tőkepótló hitel folyósításához -- jegyzi meg a Reuters.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.